مقالات

مطالب مربوط به :

نکاتی در مورد استرس گرمایی در گاوهای شیری

امسال توجه بیشتری به استرس گرمایی داشته باشید. در زیر توجه شما رو به علائم و پیامدهای ناشی از استرس گرمایی و یکسری نکات

ادامه مطلب

تب خونریزی دهنده کریمه کنگو

بیماری تب خونریزی دهنده کنگو یک نوع بیماری مشترک بین حیوان و انسان است...

ادامه مطلب

کارگاه آموزشی راهکارهای کاهش اثرات مخرب تنش گرمایی بر تولید و سلامت گاو

شرکت سها آگرین تک یک کارگاه آموزشی یک روزه با عنوان راهکارهای کاهش اثرات مخر تنش گرمایی بر تولید و سلامت گاو را با سخنرانی استاد بزرگوار جناب آقای دکتر آریا بدیعی در مرکز همایش های صدا و سیما برگزار خواهد کرد.

ادامه مطلب

افزایش شیر دام با استفاده از آنالیز علوفه

به گزارش خبرنگار ایانا به نقل از وب‌سایت Farmers Weekly، کشاورزان می‌توانند با این ابزار، علوفه تازه و با کیفیت را برای دام خود فراهم کرده و باعث افزایش تولید شیر دام‌ها شوند.

ادامه مطلب

شرکت سها آگرین تک در نمایشگاه Feed Expo

به لطف خدا بار دیگر افتخار میزبانی و همراهی شما دوستان گرامی در دومین همایش و نمایشگاه بین المللی خوراک دام و طیور و آبزیان ایران (Feed Expo) نصیبمان شد.

ادامه مطلب

عوامل موثر بر بهبود عملکرد شکمبه

در دامهای بزرگ و کوچک در تغذیه با سطوح بالای کنسانتره و مواد خوراکی سبب کاهش اسیدیته شکمبه و بهم خوردن اسمولاریته شکمبه و اسیدوز حاد و از دست دادن آب بدن در طی چند روز می شود. این حالت خطرناک بوده و موجب مرگ دام می¬گردد. از جمله عوارض اسیدوز خفیف، لنگش و آبسه های کبدی می باشد. سایر علایم بالینی مانند کاهش pH شکمبه، بی اشتهایی، تغییر در مصرف خوراک، اسهال و بی حالی در دام مشاهده می¬ شود. اصولاً اختلالات گوارشی در اثر ازدیاد اسید لاکتیک را اسیدوز می گویند که به صورت اسیدوز حاد، مزمن و بالینی دسته بندی می شوند.

ادامه مطلب

بولتن علمی مایکوتوکسین ها

بولتن علمی گروه سها آگرین تکتابستان 1395این شماره: مایکوتوکسین ها

ادامه مطلب

نکاتی برای بهبود ایمنی گاو در طی دوره انتقال

گاوهایی که دارای سیستم ایمنی ایمنی ضعیف باشند در معرض خطرات بیشتر و مستعد ابتلا به انواع بیماری ها در اوایل شیردهی می باشند که این میزان به نسبت سایر زمان ها در چرخه تولید بیشتر است، که این میزان را می توان تا ۴۰ درصد در دوره انتقال کاهش داد.هزینه ای که برای این مسائل پرداخت می شود سرسام آور است و در یک گله ۱۰۰ راسی هزینه سالیانه ای که برای برخورد با ورم پستان پرداخت می شود بالغ بر ۱۱۰۰۰۰ یور می باشد و متریت و جفت ماندگی نیز در اثر سرکوب سیستم ایمنی بوجود می آید.

ادامه مطلب

تغذیه به صورت TMR در تلیسه

در حال حاضر در صنعت گاو شیری استفاده از جیره های TMR به عنوان یک استاندارد شناخته شده است. با این حال یک دستورالعمل تغذیه ای جهانی برای تلیسه های جوان به خوبی معرفی نشده است، بر این اساس دکتر Stu Rymph متخصص تغذیه دام Purina مطالبی را ارائه نمود.

ادامه مطلب

سطح نیتروژن اوره ای در شیر

از سطح نیتروژن اوره خون در شیر می توان به عنوان یک ابزار مفید در جهت بررسی میزان سطح مطلوب پروتئین در جیره غذایی گاوهای شیری استفاده نمودکه این نظر Wattiaux و Sanjeewa Ranathungaاز اساتید بخش گاو شیری دانشگاه ویسکانسین می باشد.

ادامه مطلب

فضای مورد نیار برای گاوهای شکم اول

گاوهای شکم اول شما برای رشد، استراحت و نشخوار به فضای کافی نیاز دارند. اگر آخور برای هرگاو کمتر از ۶۰ سانتی متر باشد گاوهای مسن می توانند زمان خوراک خوردن گاوهای شکم اول را کوتاه تر کنند.

ادامه مطلب

شیر کجاست؟

مدیر دامداری با ناراحتی گفت :میانگین تولید گله روزی ۴ لیتر کم شده .اگر شما با این مشکل روبرو بشوید، پرسش کلیدی که شما می باید به آن پاسخ بدهید این است که چه چیزی تغییرکرده است؟بعضی از تغییرات احتمالی: جیره، آب، دمای هوا، کیفیت علوفه (سیلاژ)، غلات، مکمل ها، دستگاه شیردوشی، وضع سلامت گله، استرس ها و آسایش.

ادامه مطلب

وبینار نقش کلیدی تعادل میکروبی شکمبه بر عملکرد و سلامتی گاوهای شیری

شروع پرورش گاو شیری اهمیت بسیار بالایی برای اطمینان از داشتن یک دوره شیردهی خوب دارد. برای رسیدن به این هدف تغذیه گوساله نقش کلیدی دارد. در کنار این موضوع توجه به مسائلی از جمله کنترل ورم پستان، جیره غذایی مناسب، افزودنی های خوراکی، راحتی و آسایش گاوها و همچنین تمرکز و توجه بالا در طول دوره خشکی می تواند به داشتن یک دوره شیردهی عالی و سلامتی پایدار گاو کمک شایان توجهی نماید.

ادامه مطلب

استرس سرمایی در گاوهای شیری

زمانی که درجه حرارت محیط شروع به کاهش می کند و به حدود صفر درجه سانتیگراد می رسد، در این زمان باید به فکر بوجود آمدن استرس سرمایی و اثر گذاری آن برروی عملکرد تولیدی و بازده گاوهای شیری باشیم.همانند تمامی پستانداران گاو نیز یک حیوان خونگرم است که نیاز به حفظ درجه حرات بدن به صورت ثابت دارد. درجه حرارت در ناحیه مقعد در گاو به صورت طبیعی 38 درجه سانتیگراد است.در درجه حرارت محیطی مناسب که منطقه آسایش دمایی هم نامیده می شود گاوها نیاز به صرف انرژی اضافی برای حفظ دمای بدن شان ندارند. در پایین تر از این دامنه فرآیندهای متابولیکی طبیعی، حرارت کافی را برای نگهداری درجه حرارت بدن فراهم می کند.

ادامه مطلب

چگونه از استرس سرمای در فصل زمستان در مرغان تخمگذار جلوگیری نماییم

دلایلی که می تواند موجب استرس سرمایی شود عبارتند از :

ادامه مطلب

اثر مخمر زنده اکتی ساف بر فراسنجه های تخمیر، جمعیت میکروبی شکمبه و عملکرد گوساله های پرواری

دامداران در اغلب موارد برای افزایش رشد حیوانات پرواری از کنسانتره غذایی در جیره غذایی حیوانات استفاده می کنند. این امر می تواند سبب افزایش سرعت و شدت تخمیر و عدم تعادل اکوسیستم شکمبه شود که نهایتا موجب کاهش بازده غذایی و یا بروز اختلالات متابولیکی می شود. یکی از روش های کنترل فرآیند تخمیر در شکمبه استفاده از مخمر های زنده از سویه ساکارومایسس سوویسیه به عنوان یک زیست یار در جیره غذایی نشخوارکننذگان است که موجب ثبات اکوسیستم شکمبه شده و می تواند اثر مثبت بر تخمیر و عوامل عمکردی در حیوانات پرواری داشته باشد. ثبات اسیدیته مایع شکمبه، افزایش تعداد باکتری های تجزیه کننده الیاف، و کاهش غلظت ازت آمونیاکی و لاکتات در شکمبه در اثر استفاده از مخمر گزارش شده است.

ادامه مطلب

آیا می توان از شیر غیر قابل فروش (waste milk) برای تغذیه گوساله ها استفاده نمود؟

شیر غیر قابل فروش (waste milk)به شیرهایی اطلاق می گردد که بدلیل ورم پستان و یا به دلیل درمان های آنتی بیوتیکی غیر قابل فروش می باشند.

ادامه مطلب

تغذیه و از شیرگیری سریع گوساله

توصیه های سنتی که برای تغذیه گوساله های شیری وجود دارد ارائه 8 تا 10 درصد وزن بدن از شیر کامل یا جایگزین های شیر می باشد. از آنجایی که معمولاً گوساله ها در زمان تولد وزن کشی نمی شوند و وزن متوسط تولد گوساله های هلشتاین 40 کیلوگرم است، به طور کلی در بیشتر موارد با 2 لیتر خوراک مایع برای دو بار در روز تغذیه می شوند.

ادامه مطلب

مزایای کاهش DCAD در جیره غذایی گاوهای شیری قبل از زایمان

در این قسمت نکات کلیدی در مورد کاهش DCAD و فواید آن مطرح می شوند زیرا این کار با فوایدی برای گاوهای شیری همراه است. اولین نکته مرور مزایای مذکور است.

ادامه مطلب

ارزیابی استفاده از مخمر در جیره غذایی گاوهای شیری

در هنگام ارزیابی مخمر به شش جنبه ‌از آن برای تعیین کاربرد صحیح آن می پردازیم. ابتدا در مورد کارکرد، میزان مصرف مناسب مخمر، هزینه آن و نسبت سود به هزینه آن، زمان استفاده از مخمر و در نهایت نیز توصیه های مرتبط را مطرح می کنیم.

ادامه مطلب

آب، آب و باز هم آب!

در این مقاله نکاتی در مورد طراحی آبشخور برای گاوها صحبت خواهیم کرد چرا که این مسئله با مدیریت آخور و میزان مصرف خوراک در رابطه است.آب، آب و باز هم آب!نکته ای که نیازمند توجه بیشتر است آنست که آب به عنوان یک ماده مغذی کلیدی در زندگی گاوهای شیری صرف نظر از مرحله ای است که در آن قرار دارند، یعنی گاوها ممکن است در مرحله قبل از شیردهی، مرحله قبل از زایمان، و یا شیردهی اولیه قرار داشته باشند و در هر صورت آب عنصری حیاتی در زندگی آنها محسوب می شود. گاوها به آب بیشتر برای شیردهی بالاتر احتیاج دارند. آب فراهم شده باید تمیز باشد و گاوها باید از دسترسی گسترده ای به آبشخور داشته باشند. آبشخور باید دارای نرخ جریان کافی باشد و آب موجود در آن نیز باید با کیفیت باشد.

ادامه مطلب

پروتئین سویا در جایگزین های شیر

جایگزین های شیر یکی از منابع عالی مواد مغذی برای گوساله ها در طی زمان شیردهی می باشند. هنگامی که آنها به خوبی فرموله و تولید شده باشند می توانند عملکردی مشابه با شیرکامل برای گوساله ها فراهم آورند. اجزای غذایی که به صورت معمول در جایگزین های شیر وجود دارد عبارتند از شیر پس جرخ ، کازئین ، پروتئین آب پنیر. تحقیقات زیادی برای یافتن راه هایی برای استفاده از پروتئین های جایگزین در جایگزین های شیر شده است که موجب حفظ عملکرد قابل قبول حیوان نیز شود. یکی از منابع پروتئینی جایگزین که به طور گسترده ای بدین منظور استفاده می شود پروتئین سویا می باشد.

ادامه مطلب

گلوتامین و پروتئین سویا در جایگزین های شیر گوساله

مواد جایگزین زیادی برای فرموله کردن جایگزین های شیر گوساله مورد بررسی قرار گرفته اند. در ایالات متحده آمریکا تعدادی از این مواد جایگزین (به عنوان مثال ترکیبات غیر شیری) شامل آرد سویا اصلاح شده، کنسانتره پروتئین سویا ، گندم ایزوله شده و ترکیبات دیگر می باشد. به طور کلی استفاده از این ترکیبات برای فرموله کردن جایگزین های شیر منجر به کاهش هزینه تولید می شود، هرچند ممکن است عملکرد حیوان به میزان اندکی (به خصوص در گوساله های با سن کمتر از 3 هفتگی) با استفاده از این مواد در محصولات کاهش یابد.

ادامه مطلب

مدیریت رفتار گاو نه سحر است و نه جادو

یک لحظه تصور کنید شما در حال قدم زدن در یک جایگاه و اصطبل هستید، یعنی مکانی که مسیر حرکت تلیسه، گاو و یا گوساله در جایگاه است؛ چه می بینید؟

ادامه مطلب

اسیدهای آمینه و پروتئین خام در جایگزین های شیر معمول

گوساله ها نیازمند اسیدهای آمینه می باشند. ما باید تمرکز خود را برروی تغذیه گوساله ها برروی اسیدهای آمینه مشابه آنچه در سایر گونه ها مانند خوکچه ها و طیور انجام می دهیم. به جای سیستم های قدیمی که بر پایه پروتئین خام قرار داشتند.

ادامه مطلب

تفاوت در کیفیت کنسانتره پروتئین آب پنیر

کنسانتره پروتئین آب پنیر (WPC) یکی از مواد تشکیل دهنده در بیشتر جایگزین های شیر گوساله (CMR) می باشد که در آمریکا مورد استفاده قرار می گیرد. مقدار استفاده از آن با توجه به محتوای پروتئین آن و همچنین در دسترس بودن و هزینه های مواد تشکیل دهنده جایگزین متفاوت می باشد. شیر پس چرخ خشک شده، کازئین و سایر مواد بر پایه شیر به میزان کمتری برای فرموله کردن جایگزین های شیر در آمریکا مورد استفاده قرار می گیرند، اما ممکن است در کشورهایی که شیر پس چرخ بیشتری در آنها وجود دارد مورد استفاده قرار گیرد. برای فرموله کردن جایگزین های شیر ممکن است از پروتئین سویا به عنوان جایگزین آب پنیر به خاطر قیمت پایین تر آن استفاده شود. از آنجایی که آب پنیر یک ترکیب مهم در جیره غذایی گوساله های جوان می باشد، داشتن اطلاعات کافی در مورد این ماده ضروری می باشد.

ادامه مطلب

سطوح چربی در جایگزین شیر

جایگزین شیر یک ماده خوراکی عالی برای گوساله ها تا پیش از شیر گیری می باشد. در صورتی که جایگزین شیر به خوبی فرموله شده باشد. قیمت آن ارزان تر از شیر کامل بوده و در عین حال حاوی برخی از خطرات امنیت زیستی شیر زباله یا پس زده نیز نمی باشد. با این حال محتوای مواد مغذی در جایگزین های شیر مشابه شیر کامل نمی باشد. در عوض آنها برای ارائه مقدار مواد مغذی کافی برای عملکرد رشد قابل قبول فرموله شده اند به نحوی که موجب ترویج استفاده از خوراک استارتر نیز شود (امکان از شیرگیری زودرس را بوجود می آورد)، به همراه ثبات گوساله ها در جایگاه های انفرادی و نگهداری و حمل و نقل فوق العاده خوب و قابلیت مخلوط پذیری عالی

ادامه مطلب

اسیدوز شکمبه ای

اسیدوز شکمبه ای تحت حاد به عنوان یک مسئله پایدار یا مشکل بالقوه در بیشتر گله های شیری پر بازده در صنعت دامداری امروزی مطرح است. جیره ها برای تامین حداکثر میزان انرژی فرموله می شوند و از آنجائیکه رابطه معکوسی میان انرژی و فیبر وجود دارد همیشه مقدار فیبر در مرز کفایت قرار می گیرد. یکی در ادامه به سندرم کلینیکی این بیماری و علائم کلینیکی دام های دچار اسیدوز شکمبه ای می پردازم.

ادامه مطلب

مصرف خوراک در گاوهای دوره انتقال

امروز در مورد مصرف ماده خشک گاوهای انتقالی پس از زایمان صحبت خواهیم کرد. در مباحث پیش روی اهمیت به حداقل رساندن عوامل استرس زا و بیشینه سازی مصرف خوراک در دوران انتقال مشخص خواهد شد.

ادامه مطلب

سمپوزیوم جهانی نشخوارکنندگان شرکت phileo در تولوز فرانسه

سمپوزیوم جهانی نشخوارکنندگان شرکت phileo در تولوز فرانسه با تمرکز بر موضوع سلامت و مدیریت پرورش گاو شیری در طی دوره های پر خطر توسط شرکت phileo از گروه lessffre در تاریخ 2-1 ژوئن در تولوز فرانسه برگزار شد. در این رویداد بین المللی بیش از 260 نفر از متخصصان علم نشخوار حضور یافته بودند.

ادامه مطلب

مراقبت از گوساله تازه متولد شده

گوساله ها پس از تولد نیاز به مدیریت بسیار دقیقی دارند تا نرخ مرگ و میر در آن ها کاهش یابد. گوساله باید بلافاصله بعد از قطع ناف شروع به تنفس کند. تنفس گوساله را می توان با خارج کردن مواد موکوسی از داخل سوراخ های بینی، مالش برای تحریک آن، وارد کردن انگشت به داخل سوراخ های بینی برای تحریک تنفسی و یا استفاده از تنفس مصنوعی، موجب شد. بند ناف باید بریده و در فاصله حدود 5 سانتی متری بدن بسته شود تا از ورود باکتری به داخل بدن جلوگیری کند.

ادامه مطلب

مجله تازه های نوین صنایع دام، طیور و آبزیان

ادامه مطلب

بولتن تخصصی همه چیز در مورد کتوز

بولتن تخصصی همه چیز در مورد کتوز

ادامه مطلب

اثرات استرس گرمایی مادر در طی دوره خشکی بر روی رشد و متابولیسم گوساله ها

مطالعات اولیه نشان می دهد که استرس گرمایی مادر (HS) در اواخر دوره آبستنی اثرات منفی و ضد انتقالی برروی پاسخ انسولین در گوساله ها پس از شیرگیری می شود، اما یک ارزیابی جامع از چگونگی ارزیابی اثرات HS مادری برروی مصرف خوراک، رشد و پاسخ های متابولیک گوساله ها از تولد تا زمان شیرگیری انجام نشده است.

ادامه مطلب

11 دلیل مزیت استفاده از جوش شیرین

اسیدوز (تحت بالینی) شکمبه یکی از مشکلات مهم صنعت گاو شیری است که با ضررهای اقتصادی آن آشنا هستید. یکی از اقدامات معمول در پیشگیری از این بیماری استفاده از ترکیبات بافری شکمبه است. اما چرا جوش شیرین (بی کربنات سدیم) نسبت به سایر موارد (بافری یا آلکالینی) ارجعیت دارد:

ادامه مطلب

سمینار طراحی و مدیریت فری استال و جایگاه

سمینار" طراحی و مدیریت فری استال و جایگاه" با سخنرانی جناب آقای مهندس نصیری در منطقه هشتگرد در تاریخ 95.04.13 توسط شرکت سها آگرین تک با حضور برخی از دامداران و کارشناسان نخبه منطقه برگزار گردید.

ادامه مطلب

شرکت سها آگرین تک در نمایشگاه اصفهان

شرکت سها آگرین تک در چهاردهمین دوره نمایشگاه صنعت دام، طیور و دامپزشکی که در تاریخ 6-3 بهمن ماه 94 در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی اصفهان برگزار می شود، حضور دارد. شرکت سها آگرین تک از کلیه دامداران، مرغداران، کارشناسان، دامپزشکان و متخصصین برای بازدید از غرفه این شرکت دعوت می نماید. زمان 3 الی 6 بهمن 1394 مکان: محل دائمی نمایشگاه های اصفهان سالن 3

ادامه مطلب

ارزیابی کیفیت جایگزین شیر گوساله

ترکیب جایگزین های شیر بر عملکرد گوساله ها در طول دوره قبل از شیرگیری تأثیر می گذارد. از عوامل مهم می توان به منبع و مقدار پروتئین و انرژی، مکمل های ویتامینی و مواد معدنی و گنجاندن مواد افزودنی مهم تغذیه ای اشاره نمود. متأسفانه روش های سنتی مورد استفاده برای تعیین کیفیت جایگزین شیر ممکن است برای جایگزین هایی که امروزه برای پرورش گوساله ها استفاده می شود مفید نباشد.

ادامه مطلب

تغذیه با جایگزین شیر گوساله درشرایط آب و هوایی سرد

گوساله ها به طور معمول با مقدار محدودی از شیر یا جایگزین شیر معمولاً بین 454 تا 680 گرم جایگزین شیر گوساله جامد در هر روز تغذیه می شوند. مقدار انرژی قابل متابولیسم (ME) در این مقدار مواد جامد در جایگزین های شیر معمول، به میزان کافی انرژی قابل متابولیسم برای نگهداری گوساله و همچنین افزایش وزن بدن 200-400 گرم در روز را فراهم می نماید. احتیاجات انرژی قابل متابولیسم گوساله ها

ادامه مطلب

آنالیز سیلاژ ذرت

زمانی که سیلاژ را برای آنالیز آزمایشگاهی ارسال می کنید فاکتورهای کیفی مختلفی مورد توجه قرار می گیرد. چندین عامل به صورت دینامیک و پویا در تعیین کیفیت سیلاژ ذرت نقش دارند که از آن جمله می توان به میزان بلوغ در گیاه، درو کردن محصول با رطوبت مناسب ، اندازه قطعات چاپر کردن و بسته بندی و چگالی و دانسیته کافی در سیلو اشاره نمود. بدیهی است که این پارامترهای مورد نظر برای سیلاژ ذرت جهت اطمینان از بدست آوردن علوفه با کیفیت بالا و بهترین عملکرد برای حیوانات باید رعایت و مورد توجه قرار گیرد.

ادامه مطلب

چرا اسید بوتریک در سیلاژ دیده می شود؟

زمانی که اسید بوتیریک در سیلاژ وجود داشته باشد: - مصرف خوراک کاهش می یابد - مشکلاتی برای سلامتی گاو ایجاد می شود (کتوز) - این مشکلات با جلوتر رفتن زمان بیشتر می شوند.

ادامه مطلب

نتایج آزمون آنلاین

با سلام و تشکر از تمامی دوستانی که در آزمون آنلاین شرکت کردند.

ادامه مطلب

عیب یابی سیلاژ

در ذیل برخی از مشکلات معمول در تولید سیلاژ و علل اصلی آنها ذکر شده است.

ادامه مطلب

شرکت سها آگرین تک در چهاردهمین دوره نمایشگاه بین المللی دام، طیور، فرآورده های لبنی و صنایع وابسته

شرکت سها آگرین تک در چهاردهمین دوره نمایشگاه های دام، طیور، فرآورده های لبنی و صنایع وابسته که در تاریخ 11-8 آبان ماه 94 در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار م شود، حضور دارد. شرکت سها آگرین تک از کلیه دامداران، مرغداران، کارشناسان، دامپزشکان و متخصصین برای بازدید از غرفه این شرکت دعوت می نماید. زمان 8 الی 11 آبان 1394 مکان: محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران سالن 35 غرفه شماره 32

ادامه مطلب

نیترات در سیلاژ ذرت

اندازه گیری میزان نیتروژن در سیلاژ ذرت که تحت تاثیر استرس خشکسالی قرار گرفته است اهمیت زیادی دارد چون موجب آسیب وارد شدن به انسان و حیوان می شود. میزان نیترات در ذرت پرورش یافته تحت شرایط استرس خشکسالی، شدید می باشد. میزان تجمع نیترات در گیاه ذرتی که سرعت رشد آهسته دارد و میزان نیترات در خاک بالا است، افزایش پیدا می کند. سطح بالای نیترات برای حیوانات سمی است. از علائم مسمومیت با نیترات می توان به مشکلات تنفسی، از دست دادن وزن و از دست دادن اشتها اشاره نمود. توصیه شده است که میزان نیترات ایمن برای تغذیه حیوان 1000 پی پی ام است.

ادامه مطلب

کیفیت سیلاژ با مدیریت خوب آغاز می شود

رطوبت رطوبت علوفه نقش حیاتی در موفقیت در فرآیند سیلو کردن دارد. اگر میزان رطوبت علوفه خیلی پایین باشد بسته بندی آن خیلی مشکل است. در نتیجه امکان وجود داشتن اکسیژن در داخل توده علوفه افزایش پیدا می کند. این امر موجب رشد مخمرها و کپک ها می شود که منجر به بالا رفتن درجه حرارت و اتلاف ماده خشک می شود.

ادامه مطلب

اتلاف در تهیه و استفاده از سیلو

انواع مختلفی از اتلاف ممکن است در طی تولید سیلاژ اتفاق افتد که عبارتند از: - اتلاف در محصول - اتلاف تنفسی - اتلاف در تخمیر و کلستریدیال - اتلاف بدلیل زوال هوازی

ادامه مطلب

مراحل تخمیر در سیلو

مدیریت مناسب محصولات علوفه ای یکی از اصول تولید حیوانات اهلی به صورت کارآمد می باشد. در آمریکالی شمالی برآورد شده است که بیش از 50 درصد از مواد مغذی مورد نیاز برای گاو شیری و گوشتی از طریق سیلاژ فراهم می شود. در ضمن تهیه سیلو نیاز به سرمایه گذاری قابل توجهی نیز دارد. با توجه به هزینه بذر و جایگاه ذخیره سازی، یک سیلاژ با کیفیت خوب ارزش تقریبی در حدود 30 دلار برای هر تن دارد در حالی که هیلاژ در حدود 60 دلار در هر تن ارزش تقریبی دارد.

ادامه مطلب

درک صحیح نوع چربی در جایگزین شیر گوساله

جایگزین های شیر تجاری را اغلب بر اساس درصد پروتئین و چربی مندرج برروی لیبل محصول مورد ارزیابی قرار می دهند. بحثی که به ندرت مورد ارزیابی قرار می گیرد این است که ترکیبات متشکله جزء چربی چیست و چه اثراتی بروی هضم، جذب و رشد می گذارد. چربی ها از زنجیره های اسید چرب کوتاه، متوسط و بلند زنجیره تشکیل شده اند. طول زنجیره بوسیله ساختار و تعداد اتم های کربن موجود در آن ساختار تعیین می شود؛ که این ساختار مشخص کننده نحوه و چگونگی هضم و جذب آن می باشد.

ادامه مطلب

5 روش هوشمندانه برای ذخیره پول زمانی که قیمت شیر پایین می آید

سال 2015 را می توان به عنوان سالی که حفظ سودآوری فارم های پرورش گاو شیری را به چالش می کشد نام برد. زیرا نمودار قیمت شیر رو به کاهش بوده و فروش شیر و محصولات مرتبط بدلیل عرضه زیاد با مشکل روبرو شده است. لذا راهکارهایی که بتواند بخشی از این چالش ها را کاهش دهد میتواند در تداوم این مسیر سخت مفید باشد. پروفسور مایک هاتجنس استاد دانشگاه الینویس در مصاحبه مطبوعاتی اخیر خود برخی از قوانین طلایی که در تغذیه گاوهای شیری حتی در شرایطی که قیمت شیر افت پیدا می کند را نباید شکست را بیان داشته است.

ادامه مطلب
جستجوگر آرشیو
  • از
  • تا