پادکست شماره هفتاد و یکم

پادکست شماره هفتاد و یکم


🎧 رادیو سها آگرین تک
پادکست هفتاد و یک
🔻موضوع : تضمین کیفیت شیر خشک با ذخیره مناسب
🔺هرهفته شنبه ها شنونده باشید

شیر منبع مواد مغذی در گوساله های تازه متولد است. زمانیکه شیر مادر در دسترس نیست یا اینکه قیمت آن بالا می باشد از جایگزین شیر استفاده می شود. استفاده از جایگزین شیر مناسب علاوه بر راحتی باعث کاهش هزینه های پرورش گوساله و افزایش سود دامدار می شود. برای تضمین رشد مناسب و سلامت گوساله‌های جوان مهم است که یک شیر خشک با کیفیت تهیه شود و ذخیره مناسب این محصول عاملی کلیدی برای موفقیت در تغذیه آن می باشد.
تهیه شیر خشکی که کیفیت خوبی داشته باشد، عاری از آلودگی باشد و به خوبی ذخیره شده باشد می تواند به موفقیت شما در پرورش گوساله کمک کند. عموما به انبارداری شیر خشک اهمیت زیادی داده نمی‌شود که می‌تواند بر عملکرد گوساله تاثیر منفی داشته باشد. سعی شود که شیر خشک در انباری با دمای 5 تا 20 درجه و رطوبت زیر 60 درصد نگهداری شود. حتما بر روی پالت نگهداری شود و از زمین و دیواره های انبار فاصله داشته باشد تا از نفوذ رطوبت و عوامل بیماری زا جلوگیری شود. در هنگام مصرف حتما به رنگ و بوی شیر خشک توجه شود که خیلی مهم می تواند باشد.


@sohaagreentechco

#سها_آگرین_تک #رادیو_آگرین_تک #پادکست #دپارتمان_علمی_گروه_محسنیان #پادکست_علمی #گاو_شیری #صنعت_گاو_شیری #آگرین_تک #مطالب_علمی #رادیو #مطالب_کاربردی #گوساله #علوم_دامپروری #گاوداری #رادیو_آگرین #گاودار #دامدار #گاو #پرواربندی #شیر #افزودنی_های_خوراک #جیره #تغذیه_گاو_شیری #دامپزشک #دامپزشکی
بیش از ۳ سال قبل