بهبود آسایش گاو باعث افزایش سود آوری می شود

تمرکز بر آسایش گاوها و نقش آن در طراحی ساختمان­ ها تقریبا از 30 سال گذشته مورد استفاده قرار گرفته است.

تمرکز بر آسایش گاوها و نقش آن در طراحی ساختمان­ ها تقریبا از 30 سال گذشته مورد استفاده قرار گرفته است. از تغییر در طراحی استال­ها تا تمرکز بر سیستم ­های تهویه و بسترهای جدید، دیگر شکی وجود نداردکه دامدارها اهمیت زیادی به آسایش گاوها و افزایش سودی که همراه با آن می­ آید می ­دهند.

دان مک فارلند (Dan McFarland) متخصص ساختمان­ های گاو شیری چند نکته بیان می­ کند که تولیدکنندگان می ­توانند با توجه بیشتر به آنها باعث بهبود شرایط بهاربندها و نهایتا سود دامداری بشوند.

تهویه:

اگر بهاربند بویی شبیه بهاربند بدهد، شما احتیاج به تهویه بهتری دارید. هر تصمیم در مورد ساختمان دامداری گرفته می ­شود، برای دامدار سود و نتیجه ای دارد. دامدارها مجبور هستند تا تصمیم بگیرند که با چه نتیجه ای می ­خواهند مواجه شوند. به همین دلیل است که یک نوع سیستم تهویه برای همه گله­ ها مناسب نیست.

گاوهایی که در شرایط آب و هوایی گرم قرار دارند، به علت تغییرات دمایی بیشترین سود را از تهویه مکانیکی می ­برند. اما و از سوی دیگر، تهویه طبیعی باعث کاهش هزینه­ ها می شود چون باد رایگان است.

مزیت تهویه طبیعی سرعت و جهت باد است که عمدتا جا به جایی هوا را تعیین می ­کند. اما عیب این روش هم همین است که سرعت و جهت باد طبیعی جابه­ جایی هوا را تعیین می­کند. زمانی­که باد نمی ­وزد یا سرعت آن کم است، جابه­ جایی هوا کاهش می ­یابد. با یک سیستم مکانیکی تهویه هوا، مانند تونل، تهویه عرضی یا سیستم­ های هیبریدی، شما می ­توانید جابه­ جایی هوای بهاربند را مدیریت کنید. جابه­ جایی هوا برای کاهش حرارت و رطوبت بهاربندها ضروری است.

در دمای هوای بالا، گاوهای پرتولید عموما 7 تا 5/7 گالن رطوبت فقط از طریق تنفس از دست می ­دهند. عدم جابه­ جایی مناسب هوا باعث مرطوب شدن محیط و ایجاد بوی بد می­شود، که سلامت و تولید حیوان را تحت تاثیر قرار می ­دهد. تهیه یک سیستم مناسب با توجه به فصل برای تهویه اجازه می ­دهد که هوای خشک و تازه به بهاربند وارد بشود، که سطح عوامل آلوده کننده را کنترل و محیطی سالم­ تر ایجاد می­ کند.

کاهش گرمای محیط:

امروزه دامدارها برای مبارزه با تنش حرارتی و خنک کردن گاوها، اشتیاق بیشتری دارند تا فن و آب پاش نصب کنند. این موضوع برای تولید ضروری است که گاوها خنک بمانند. اصطلاحا گفته می ­شود که تنش حرارتی قاتل سود دامداری است.

نتایج نشان داده­ اند زمانی­که دمای بدن گاو از 8/38 درجه بالاتر می­ رود، زمان خوابیدن در استال کاهش می ­یابد، که این موضوع        می تواند کلید شروع یک سری از اتفاقات باشد که بر تولید شیر و چربی شیر تاثیر منفی می­ گذارند.

کاهش تنش حرارتی و خنک کردن گاوها در سالن انتظار شیردوشی و سالن گاوهای خشک باید در اولویت باشد.

کاهش تنش حرارتی یک عامل ضروری برای بهبود آسایش گاو است. دامدارها باید مطمئن باشند که گاوها به آب تمیز و تازه دسترسی دارند که به آنها در کاهش تنش حرارتی کمک می­ کند و آسایش گاوها را بالا می برد.

سایز استال­ها و بستر:

 در گذشته اندازه فری استال­ها کوچک­تر بود. امروزه عرض و طول استال افزایش یافته است. همچنین نوع و کیفیت بستر کاملا تغییر کرده است. زمانی­که از بستر بتونی استفاده می­ شود، باید مواد بستر بیشتری استفاده شود. امروزه علاوه بر بسترهای سنتی مانند کاه و ماسه، از بسترهای لاستیکی نیز استفاده می­شود. این بسترها در دهه 2000 بهبود زیادی ایجاد کرد ولی امروزه مجددا بعضی از انواع آنها در حال بهبود هستند. بدون توجه به نوع بستر، افزایش حجم بستر و تعویض سریع­تر بستر، عموما آسایش و تمیزی گاو را بهبود می­ بخشد و آسیب به گاو را کاهش می ­دهد.

یکی از شاخص ­هایی که می ­تواند برای کیفیت بستر استفاده شود، بررسی این موضوع است که میزان لنگش در گله افزایش می­ یابد یا نه؟

بستر مناسب باید سطح جایگاه استراحت را خشک نگه دارد و محل مناسبی برای استراحت فراهم کند و از ساییدگی اندام ­ها جلوگیری کند. بستر مناسب حداقل باید 10 تا 20 سانتیمتر عمق داشته باشد تا برای گاوهای شیری محیط استراحت مناسب فراهم کند.

تراکم :

 زمانی­که در مورد آسایش دام صحبت می ­شود، دامداران باید مطمئن بشوند که تراکم گله مناسب است. دراستال­ های4ردیفه، زمانی­که تراکم به بالای 120 درصد برسد، رفاه گاوها با کاهش زمان خوابیدن در استال­ ها کاهش پیدا می­ کند. کاهش زمان استراحت باعث کاهش زمان نشخوار، افزایش رفتارهای تهاجمی در آخور و افزایش لنگش می­ شود.

علاوه بر این، گله­ هایی که تراکم زیاد دارند، باعث می ­شوند تا تراکم در بهاربند گاوهای خشک و زایشگاه نیز بالا برود که می ­تواند باعث افزایش بیماری­ های متابولیک و عملکرد ضعیف­تر گاوهای تازه ­زا و نهایتا عملکرد ضعیف­تر در کل دوره شیردهی بشود.

افزودنی­ های خوراک و فضای آخور:

طراحی مناسب آخور، فضای کافی و تمیز بودن آخور همگی برای افزایش رفاه گاو و افزایش مصرف خوراک ضروری هستند.

گاوها تقریبا 10 تا 12 وعده در روز خوراک می ­خورند که حدود 6 ساعت طول می ­کشد، بنابراین در دسترس بودن خوراک و اینکه گاو بتوانند به خوراک دسترسی داشته باشد ضروری است. مدت زمان طولانی شیردوشی، آخور خالی و در دسترس نبودن خوراک همگی مصرف خوراک را کاهش می ­دهند.

اغلب گاوها بعد از مصرف خوراک یا شیردوشی سریعا تشنه می­ شوند و نباید برای بیشتر از یک ساعت از آبخوری دور باشند. آبخوری­ های متعددی درست کنید که به اندازه کافی بزرگ باشند تا اجازه بدهند که حداقل 10 تا 15 درصد کل بهاربند در یک زمان بتوانند آب بخورند و در یک مسیر راحت بین آخور و محوطه استراحت قرار داشته باشد.

حتما عواملی که در گله شما باعث از دست رفتن سود می ­شود را بررسی کنید، و توجه کنید که این عوامل چگونه با آسایش گاو ارتباط پیدا می­ کند.

 

گروه علمی شرکت آگرین تک

  • تعداد بازدید: 52

دیدگاه ها

نظر شما پس از تایید مدیردر سایت نمایش داده می شود